Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą

12.07.2013
piątek

Rozpoczęły się steamowe wyprzedaże

12 lipca 2013, piątek,

Valve jak co roku wystartowało ze steamowymi wyprzedażami.

Można się zżymać, że Valve zabija rynek. Że pod atrakcyjnym płaszczykiem sprzedaje nie gry-produkty, ale usługę grania w wybrane tytuły, które na dodatek są obarczone zabezpieczeniem DRM i z dnia na dzień mogą zniknąć z cyfrowych półek. Można też mieć wątpliwości do podejścia Valve do własnych pracowników i wizji rozwoju firmy, ale z drugiej strony – mało który gracz jest w stanie przejść obojętnie obok letniej wyprzedaży. A ta właśnie wystartowała i jak zwykle pozwala kupić za bezcen naprawdę świetne tytuły.


Hotline Miami, nad którym Bartłomiej Nagórski zachwycał się przy okazji konsolowej premiery kosztuje niewiele ponad 2 euro. Dark Souls, czyli druga obowiązkowa pozycja dla każdego gracza jest natomiast przeceniona o 75%. Podobnie wygląda sprawa z Antichamber, o którym co prawda na Technopolis (jeszcze) nie pisaliśmy, ale jest to gra warta polecenia. O 66% obniżono cenę Borderlands 2, a o 50% najnowszego BioShocka. I choć w tych dwóch przypadkach przeliczenie euro/PLN nie gwarantuje nam najniższej ceny na rynku, to daje w pakiecie steamowe karty.

Każdy kolejny dzień przyniesie nowe tytuły, a także „błyskawiczne oferty” (teraz jest np. Bastion za 2 euro). Warto sprawdzić stronę Steama i zaopatrzyć się w kilka pozycji. A potem oczywiście w nie pograć, bo chyba każdy z nas złapał się na hurtowym kupowaniu przecenionych gier, których potem nigdy nie zainstalował…

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 5

Dodaj komentarz »
  1. Właśnie Shogun Total War przegrał w głosowaniu użytkowników ze Sleeping Dogs. O tempora, o mores!
    JMD

  2. Dark Souls nie jest już przecenione o 75% a o 50%.

  3. Na tym ta zabawa polega – ceny w promocji wciąż się zmieniają, co zmusza użytkowników do ciągłego śledzenia ofert.
    JMD

  4. Szatański pomysł: Przecenić grę i co godzinę zmniejszać stopień przeceny o 1%

  5. System Shock 2 za 2,75 euro, sporo tytułów za ceny o połowę albo i więcej niższe od oferowanych w polskich sklepach… nie obchodzi mnie w tej sytuacji, że Valve ma wizję rozwoju Steama niezgodną z wizją autora tekstu, ktoś ma jakieś wątpliwości co do polityki zatrudnienia w prywatnej firmie, skoro bynajmniej nie wykazano, aby doszło do naruszenia praw pracowniczych, itp. Póki co mam swoja steamową półkę i nic mi z niej nie znika, nie muszę też martwić się o patchowanie gier i technikalia, mam też wiele okazji, aby zaoszczędzić sporo pieniędzy na zakupie interesujących mnie gier, a ich katalog rozszerza się w szybkim tempie obejmując także produkcje niezależne. Tak na dobrą sprawę, czy twórca Traumy Krystian Majewski narzeka na Steama? Nie da się przecenić tego, że gra sprzedawana jest właśnie w tym miejscu. Nie rozumiem po prawdzie narzekania na Steama.

css.php