Utwory zaangażowane społecznie stają się naturalną częścią krajobrazu gier wideo. To dobra wiadomość dla odbiorców, ale też sygnał dla twórców, że gra odnosząca się do dziejów takiej czy innej grupy ludzi nie wzbudzi już entuzjazmu samym faktem zaistnienia. Musi być … Czytaj dalej
Wpisy z miesiąca: Listopad 2014
Fizyka baśni. Recenzja gry Amphora
Niewielki utwór norweskiego studia Moondrop olśniewa stroną wizualną, zaskakuje pomysłem na interakcję, wciąga w składanie pofragmentowanej historii i rozczarowuje jej przebiegiem.
Wojna nasza powszednia. Recenzja This War of Mine
W grach wideo trwa niespokojny, fascynujący okres – zażenowanie może wywoływać ilość nagromadzonych zaniedbań i zaniechań w rozwoju medium, ale jednocześnie każdy, nawet mały krok do przodu, przynosi jedyną w swoim rodzaju satysfakcję. Tym większą, gdy krok wykonują Polacy.
11.11: Naciśnij „s”, by oddać hołd
Krótka myśl z okazji dzisiejszego święta i pewnej niedawnej premiery. O tym, jak to czasem lepiej zrobić mniej niż więcej. Choćby w najbardziej nadętej z gier wideo.
Na falach wspomnień. Recenzja The Sailor’s Dream
Zaczyna się, jak zwykle w takich przypadkach, od przymknięcia oczu. Początkowo można czuć niepewność i rozczarowanie. Ale gdy już wypłynie się na szersze wody, nie sposób tego miejsca nie zrozumieć i nie docenić. Oni znowu to zrobili! Simogo – szwedzkie … Czytaj dalej
„Jeśli zginiesz w grze, zginiesz naprawdę”
… przekonuje Michał Radomił Wiśniewski, autor niedawnej powieści „Jetlag”, w świeżym zbiorze felietonów o grach wideo. Jest o tyle cennym spostrzeżeniem, o ile subiektywnym przekłamaniem odbioru interaktywnego medium przez pokolenie dzisiejszych trzydziestolatków. Także w kontekście tytułowej, wirtualnej śmierci.