Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą

7.01.2011
piątek

Sen na jawie

7 stycznia 2011, piątek,

Wielkie nam uczyniła pustki w domu naszym droga Kultura swym odejściem do historii. Mniejsza o to, że nikt ze znajomych nie czyta już Dziennika, nie tylko w piątek… W mediach przychylnych sposobowi, w jaki zespół Dodatku pisał o grach (i nie tylko) wylano wiele atramentowych łez, w redakcjach zatrudniających branżowych, nazwijmy ich w ten sposób, dziennikarzy, którzy posiadają jedyny klucz interpretacyjny zjawiska gier wideo (headshot, quick scooping, achievement) strzeliły korki od szampana… Technopolis zrobiło się smutno.

Wiedzieliśmy jednak (to nie jest pluralis majestatis – mam na myśli zespół autorów Technopolis, jednogłośnie złorzeczących zarządowi wydawcy Dziennika), że w końcu gdzieś teksty Olafa Szewczyka i kolegów znajdą swoje miejsce; miejsce, które będziemy regularnie odwiedzać. Bardzo dobrze, że stał się nim Internet, zapewniający (przynajmniej na razie) wolność publikowania dowolnych teorii interpretacyjnych oraz używania wyrazów, które w najpopularniejszych serwisach i pismach o grach nigdy się nie pojawią.


Źródło: YouTube

Łatwo to zresztą udowodnić – w pierwszym od góry wpisie na Jawnych Snach autor (Paweł Schreiber) zaczyna od przywołania mało znanego dialogu Platona (ze wstydem przyznajemy, że ten też czytaliśmy). Czyżby to miało znaczyć, że w Jawnych Snach nie pojawi się publicystyka poświecona zmiennej ilości FPS-ów w najnowszym Call of Duty?

Cóż zatem możemy napisać? Parafrazując innego, niż ten przywołany na początku, klasyka: Olafie Szewczyku, idźcie tą drogą! A Ty, Czytelniku Technopolis, czuj się zobowiązany do odwiedzania, czytania i komentowania obarczonych inteligenckim odchyleniem tekstów publikowanych w Jawnych Snach.

Jan M. Długosz

Jawne Sny, Kraina Kota z Cheshire, Olafa Szewczyka oraz innych stworzeń dużych i małych.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 3

Dodaj komentarz »
 1. Oj, aż się zaczerwieniłem… Bardzo ciepło dziękuję za tę rekomendację w imieniu swoim, Kota z Cheshire i pozostałej menażerii Jawnych Snów :).
  I nie mniej gorąco zapraszam do naszej krainy Czytelników Technopolis!

  Serdecznie pozdrawiam
  Olaf Szewczyk

 2. „quick scooping” – chyba chodzilo o „quick scoping”. A pozatym dziekuje za informację i lecę poczytać Jawne Sny

 3. Witam
  Dawno tu Pana nie widziałem 😉
  Pozdrawiam
  JMD

css.php