Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą

26.07.2010
poniedziałek

Bardzo dziwna gra

26 lipca 2010, poniedziałek,

„Mirage” to mocno eksperymentalna etiuda, stworzona przez ośmiu członków kolektywu Grupp 1 – studentów sztokholmskiej FutureGames Academy. Ten króciutki program (można go ukończyć w kwadrans) zaskakuje kilkoma oryginalnymi rozwiązaniami. W grze brak bohatera, przynajmniej w najbardziej oczywistym sensie, jest interesująca mechanika (na przykład wpływ… wiatru na rozgrywkę), a ciekawie zaprojektowany świat zainspirowany został zapewne nowoczesnym malarstwem – ale na ten temat niech się wypowie Paweł Frelik, bo się na tym zna.

 

Zaskakuje również rozwój i zmiana naszych doznań – to, co z początku wydaje się artystowskim eksperymentem, na końcu okazuje się mieć sporo wspólnego z tymi grami, których nie lubimy ze względu na dominujący w nich banał…

Czytelników zirytowanych „wodolejącym” sposobem, w jaki napisałem tę notkę przepraszam – to celowy zabieg, na którego usprawiedliwienie mam tyle, że gdybym opisał „Mirage” wdając się w szczegóły, w programie nie zostałby już nic do odkrycia. Demo (użycie tego słowa nie oznacza, że „Mirage” będzie miało większy ciąg dalszy) zajmuje zaledwie 107 MB, dostępne jest w wersjach na platformy PC i Mac.

JMD

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 4

Dodaj komentarz »
  1. Znaczy taki trochę PS3-owski „Flower”, tylko mniej zen i feng-shui.

  2. @JG
    Trudno mi stwierdzić, bo nie mam ps3, ale zaczyna się od zen, a kończy na kung fu.
    JMD

  3. Z wojazy powrocilem, gre juz sciagnalem i moze sie wypowiem. 🙂

  4. No. Fajnie.
    JMD

css.php