Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą

21.10.2011
piątek

Nowy Star Wars

21 października 2011, piątek,

Fani Star Wars, do których niżej podpisany wciąż jeszcze należy, doczekali się (dość niespodziewanie, trzeba przyznać) nowej pozycji filmowej, która koniecznie trzeba będzie nabyć i postawić na półce wśród innych gwiezdno-wojennych tytułów. Nie chodzi jednak ani o wydanie BluRay, ani tez o zapowiadaną edycję Mrocznego Widma 3D – to dopiero 10 lutego 2012 i, na marginesie, wiele sobie obiecuję po trójwymiarowej sekwencji wyścigów ścigaczy na trasie Boonta Eve…

Zatem – kilka zaledwie dni temu pojawiło się w sprzedaży rzecz dość nietypowa – całkowicie profesjonalnie wykonana lego-klockowa animacja, nieco przypominająca w stylu intra do gier z serii Lego, tyle tylko, że… o niebo lepsza. Główną atrakcją nowego wydawnictwa jest dwudziestominutowy film o toczącej się w schyłkowym okresie Republiki przygodzie pewnego młodocianego łobuza, w przyszłości świetnego pilota i przemytnika o niewyparzonej gębie i złotym sercu. Postać ta (zaspoilerowana zresztą beznadziejnie za pomocą bonusowej figurki Lego znajdującej się w zestawie)  wplącze się – jak zwykle – w galaktyczną wojnę pomiędzy Sithami a Jedi; na drugim planie perypetie grupy padawanów, nad którymi opiekę sprawować usiłuje elokwentny C-3PO.

Mimo że to tylko starwarsowy drobiazg, film jest świetnie wyreżyserowany, zmontowany i dźwiękowo oprawiony – w tym miejscy brawa dla autorów i wykonawców polskiego dubbingu, lepszego chyba niż w jakimkolwiek innym obrazie SW. Poza wspomniana już figurką, rolę bonusów pełnią dodatkowe materiały – animacja o pogoni Boby Fetta za Jar Jar Binksem, „interaktywne komiksy” streszczające trzy epizody Wojen Klonów i najkrótszy opis fabuły obu trylogii, również zrealizowany z pomocą klocków. Koszt niewielki – mniej niż 30 zł – a frajda kosmiczna.

JMD

ps. Bardziej cierpliwi mogą zapolować na film na kanale Cartoon Network.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop
css.php