Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą

24.11.2010
środa

Szogun pod Sekigaharą

24 listopada 2010, środa,

„Shogun: Total War”, pierwsza odsłona znakomitej strategii, jest dość zgodnie uważana za najlepszą grę z cyklu. Nic zatem dziwnego w okrzykach radości, które rozbrzmiały po ogłoszeniu przez Creative Assembly wiadomości o pracach nad drugą odsłoną „Shoguna”.

Do premiery zostało jeszcze kilka miesięcy (gra ma się ukazać w marcu 2011 r.), jest więc czas na zdobycie niekoniecznej, ale przydatnej podbudowy teoretycznej. Chciałbym zatem zachęcić zainteresowanych tematem czytelników Technopolis do lektury artykułu „Bitwa pod Sekigaharą” który, mam nadzieję, przedstawi najważniejsze wydarzenia burzliwego okresu, zwanego w historii Japonii sengoku – „kraj w wojnie”. 

Bitwa pod Sekigaharą

Od wielkiej bitwy pod Sekigaharą, stoczonej 21 października 1600 r., rozpoczęła się w Japonii, trwająca ponad dwieście pięćdziesiąt lat epoka szogunów z rodu Tokugawa. 

 

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 4

Dodaj komentarz »
 1. Cieszę się że czeka pan na grę:)
  Ciekawostką może być że sporą częsć grafiki wykonali polscy emigranci w UK (w tym niżej podpisany:).

 2. Coś takiego. Globalizacja…
  Pozdrawiam i gratuluję
  JMD

 3. Witam,

  jestem wielkim fanem serii od początków jej powstania, dlatego premiera Shoguna 2 będzie dla mnie wielkim świętem. Mam nadzieje, że nie powtórzy się jednak sytuacja taka jest z II Medievalem, który mimo świetnej oprawy graficznej IMO był o wiele słabszy od „jedynki”. Co nie znaczy wcale, że był grą złą.

  Po prostu od ekipy z CA wymagam najwięcej, to w końcu ludzie, którzy stworzyli – można bez przesady powiedzieć – ewangelię współczesnych gier strategicznych.

  Jeśli więc Shogun 2 potwierdzi ich formę będziemy mieli do czynienia z kolejną mistrzowską strategią w serii. A tego zarówno sobie jak i wszystkim zainteresowanym gorąco życzę!

  p.s.
  jako małą powtórkę polecam rozegranie głównej kampanii w „jedynce”, klanem Takeda na poziomie Expert. To doskonały test umiejętności dla każdego kto ma zamiar zmierzyć się z nadchodzącym tytułem.

 4. Dla mnie to mistrzostwo, polecić można każdemu 😀

css.php