Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą

23.06.2008
poniedziałek

Oddworld – zapowiedź

23 czerwca 2008, poniedziałek,

AbeABE POWRACA

Z pewnym zdumieniem zauważyłem, że najdłużej, choć wcale nie najczęściej komentowanym tekstem na blogu Technopolis jest rocznicowa recenzja gry „Oddworld: Abe’s Oddysee„. We wszystkich komentatorach ta prosta, pochodząca z zamierzchłych czasów platformówka wzbudza dokładnie takie same uczucia, jak i w autorze recenzji – podziwu, uwielbienia i tęsknoty za genialną grą i niesamowitym światem Oddworldu, który, jak zdawało się do niedawna, odszedł od nas na zawsze.

Nic dziwnego zatem, że wszyscy fani Abego ze szczególnym smutkiem przyjęli deklarację Lorne Lanninga o zamknięciu studia Oddworld Inhabitants. Po raz kolejny jednak okazało się, że nigdy nie należy mówić nigdy. Zatem – dla wszystkich miłośników pokręconej fauny i flory Oddworldu – niezbyt świeża (bo sprzed miesiąca), ale za to świetna wiadomość: Abe powróci.

Jeff Braun, współzałożyciel studia Maxis (producenta takich przebojów jak „SimCity” i „The Sims”) zdradził, że wraz z Oddworld Inhabitants przygotowuje następną grę w świecie Abego. Co więcej, wiadomość tę potwierdził oficjalnie sam Lorne Lanning.

O szczegółach projektu nie wiemy niemal nic, poza tym, że ma wykorzystywać najnowsze narzędzia do tworzenia grafiki 3D, dzięki którym jakość obrazu w grze ma być porównywalna z tą, jaką możemy podziwiać w najnowszych animacjach.

Abe
Nie podano na razie żadnych danych o terminie premiery ani platformach sprzętowych, choć tu akurat możemy mieć pewne podejrzenia.

Otóż nowa gra Oddworld Inhabitants ma być zrealizowana w modnej ostatnio formie krótkich epizodów sprzedawanych w sieci, co może sugerować że, inaczej niż w przypadku „Munch Oddyse” i „Stranger’s Wrath”, ukaże się również na PC-ta. Czyli – jest nadzieja, że za jakiś czas znów będziemy mogli przejechać się na elumie (fani wiedzą, o co chodzi).

Jan M. Długosz

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 7

Dodaj komentarz »
 1. To rewelacyjna wiadomość!!! jestem Ogromnym fanem Oddworld. Ale tego w 2d (czyt. Oddysee i Exoddus) …Jeśli Lorne Lanning zrobi znów cos jak Munch’s Oddysee to to juz nie bedzie to samo 🙁 Nie bedzie ponieważ to juz jest 3d….a klimat niezapomniany posiadają te wersje właśnie 2d !!! te 2 czesci Oddworld to jedne z najlepszych gier jakie kiedykolwiek grałem. Miejmy nadzieje ze bedzie powrot do korzeni.

 2. żeby tylko była w 2d 🙁 Abe’s Oddysee, boze ta gra miała taki za******y klimat ze znow ja przechodze , !! najlepsza gra platformowa…

 3. Kocham Abe’a. Pierwszy raz zagrałam ok 1996r. potem była 2 część, co jakiś czas wracam do tej gry. To jest najlepsza platformówka jaka kiedykolwiek powstała. Obawiam się, że w nowym Abie przekombinują i prawdziwi miłośnicy Abe’a, reszty Mudokonów, Eluma, Sligów, Slogów, Paramitów, Scrabów i in. będą srodze zawiedzeni;(

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. jak wyżej.
  mam nadzieję że to będzie coś w stylu Odysei lub Exodusa bo jeśli nie to lepiej niech nadal będą pogrążeni w milczeniu i ciemności.

 6. MInął już rok o tej notki a nowym Abes’ie żadnych wzmianek 🙁
  Ale cóż zapraszam na moje forum o Oddworldzie 😉
  http://www.oddworld.pun.pl

 7. Minęły prawie 2 lata……

 8. @OddAbe
  Już niedługo ma się pojawić Oddbox – czyli paczka wszystkich tytułów z Munch Oddyse i Stranger’s Wrath na PC-ta. Wiadomość jest potwierdzona przez Lanninga, więc nie traćmy nadziei 🙂
  JMD

css.php