Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą

12.05.2008
poniedziałek

Gwiezdne Wojny w domu

12 maja 2008, poniedziałek,

KUP SOBIE R2-D2 

Pamiętacie Państwo scenę z „Nowej Nadziei”, w której sympatyczny, baryłkowaty R2-D2 wyświetla holograficzną wiadomość od pięknej księżniczki Lei (Help me, Obi-Wan Kenobi, You’re my only hope)?

W ofercie firmy Nokko Home Electronic znalazły się dwa urządzenia, przypominające do złudzenia słynnego droida.

Pierwszym jest internetowa, bezprzewodowa kamera. Na pierwszy rzut oka nic w niej, poza wyglądem, niezwykłego. Ot, zwykła plastikowa figurka, wysokości 20 centymetrów, z zamontowaną kamerą. Kiedy przyjrzymy się bliżej, okaże się, że miniaturowy R2 ma kilka niezwykłych funkcji.

Przede wszystkim potrafi swobodnie przemieszczać się po każdej gładkiej powierzchni – możemy zatem nie tylko wysłać go zdalnie na drugi koniec biurka, ale i do drugiego pokoju – obraz zostanie przekazany do naszego komputera. Nasz R2 nie spadnie ani ze stołu, ani ze schodów, to gwarantują zmontowane w podwoziu sensory. Kamera R2, działająca z maksymalną rozdzielczością 682×582 (PAL), może obracać się swobodnie razem z głową robota. Zasilanie stanowi sześć baterii AA. W zestawie znajduje się również pilot, będący repliką miecza Anakina Skywalkera w skali 1:1, który może służyć również jako słuchawka VoIP. I kamera i pilot wydają, oczywiście, stosowne starwarsowe dźwięki. Cena: 350 dolarów.

Drugie urządzenie jest jeszcze bardziej niezwykłe. To projektor DVD zamontowany w pełni ruchomy model R2-D2 w skali 1:2. Projektor może wyświetlić obraz o jasności 1800 lumenów, rozdzielczości 1024X768 i maksymalnej wielkości, bagatela, 260 cali (6,6 metra). Wyposażony jest, między innymi, w wejścia USB, kart pamięci, stację dokującą do iPod’a i dwa głośniki o mocy 10 Wat.

Współpracuje z trzema konsolami najnowszej generacji (Xbox 360, PS3 i Wii). Sterowany pilotem w kształcie Sokoła Milenium potrafi swobodnie się przemieszczać i zmieniać kąt wyświetlania obrazu, dzięki czemu nie wstając z kanapy możemy ustawić projektor tak, by obejrzeć film na przykład na suficie. Wszystko to za 2995 dolarów.

Czego nie potrafi projektor Nikko Home Electronic? Wyświetlić hologramu z księżniczką Leią, wystrzelić miecza świetlnego na barce żaglowej Jabby the Hutt i wyłączyć zgniataczy śmieci na Gwieździe Śmierci. Ale jak na początek i tak wystarczy.
 

Jan M. Długosz  

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 1

Dodaj komentarz »
  1. Ciekawe, przyznaje… Coś dla prawdziwych fanów GW 😀

css.php