Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą

28.05.2007
poniedziałek

God of War 2

28 maja 2007, poniedziałek,

GodOfWar2TYLKO JEDEN SPARTANIN

Zamiast trzystu Spartan jest tu tylko jeden. Zamiast bitwy pod Termopilami, historia bardzo luźno związana z grecką mitologią. Ale i tak produkcji „God of War 2” trudno nie porównywać z filmem Zacka Snydera „300”. Przede wszystkim ze względu na podobną, komiksową stylistykę, tempo oraz brutalne sceny walki.

Akcja dzieje się w starożytnej Grecji. Wcielamy się w postać spartańskiego wojownika Kratosa, który rzuca wyzwanie bogom Olimpu. Zanim staniemy twarzą w twarz z Zeusem, będziemy musieli pokonać setki pomniejszych przeciwników. Powalimy między innymi Kolosa z Rodos, spotkamy też Prometeusza i Ikara.

Antyczna scenografia oraz wyraźne i niekonwencjonalne nawiązania do mitologii są jednym z atutów tego tytułu.

Potyczki wymagają przede wszystkim zwinnych palców. Nasz bohater w walce wykorzystuje miecze i wszelki oręż, który zdoła odebrać przeciwnikom. Czasem na drodze napotykamy łamigłówkę, ukryty mechanizm, dźwignie do przełączenia. I wtedy trzeba trochę pomyśleć. Logiczne zagadki to jednak tylko urozmaicenie, bo sednem tej gry jest ciągła, niedająca dłuższej chwili wytchnienia akcja.

Antyczne pojedynki urozmaicają znakomite scenerie i świetna oprawa graficzna. Twórcy gry wycisnęli z PlayStation 2 wszystkie możliwości. „God of War 2” to prawdopodobnie ostatni wielki hit na tę konsolę, zastępowaną powoli na rynku przez PlayStation 3.

Dla tych, którzy po całym tygodniu stresów w piątkowy wieczór poszukują czystego relaksu, jest to pozycja obowiązkowa.

P.T., P.S.

God of War 2, Wydawca Sony, Platforma PlayStation 2

Kategorie: Gry

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 1

Dodaj komentarz »
  1. gra got of war jest super omega faina ja poprostu ją kocham daje 1111111111111111100000000000000000 na10 pj tyle nie moge to 10 na 10

css.php