Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą

13.11.2009
piątek

Video Games Live w Polsce!

13 listopada 2009, piątek,

Już za kilka dni my, gracze, będziemy mieć okazję wzięcia udziału w niesamowitym wydarzeniu – po raz pierwszy w Polsce w Zabrzu, Łodzi i Warszawie odbędą się koncerty Video Games Live!

Choć gry wideo są medium atakującym użytkownika przede wszystkim za pomocą obrazu, to jednak trudno sobie wyobrazić grę bez muzyki – jednego z najważniejszych składników budującego atmosferę i podtrzymującego napięcie w trakcie rozgrywki.

Zarówno sama muzyka, jak i sposób jej wykorzystania w ciągu ostatnich dwudziestu lat przeszły podobną drogę rozwoju, jak pozostałe elementy gier – od pojedynczego piskliwego biip, poprzez serię biip układających się w prostą melodię, aż do prawdziwych kompozycji z rozbudowaną aranżacją wykonywanych niekiedy przez orkiestry symfoniczne. Dwa najważniejsze przełomy technologiczne, które umożliwiły muzyce zajęcie właściwego dla niej miejsca, to opatentowany na początku lat dziewięćdziesiątych iMUSE (Interactive MUsic Streaming Engine), stworzony przez pracujących dla LucasArts Michaela Landa i Petera McConnella (narzędzie to umożliwiło dopasowanie podkładu muzycznego do tempa akcji, dzięki czemu przestał być on jedynie pasywną ilustracją), oraz nośnik CD, na którym znalazło się dość miejsca na ścieżkę dźwiękową w wysokiej jakości. To właśnie płyta CD sprawiła, że soundtracki stały się bytami niezależnymi, nierzadko „żyjącymi” znacznie dłużej niż gry, w których były pierwotnie zamieszczone, a płyty z nimi są ulubionymi gadżetami fanów i kolekcjonerów.

I tu właśnie pojawia się idea Video Games Live – pomysł zrodził się w umysłach dwóch znanych kompozytorów muzyki do gier – Tommy’ego Tallarico („MDK”, „Another World”, „Unreal”) i Jacka Walla („Splinter Cell”, „Mass Effect”). Pierwszy koncert (2005 r.) odbył się w Hollywood, gdzie dla jedenastu tysięcy fanów zagrali filharmonicy z Los Angeles. Ogromny sukces sprawił, że Video Games Live z jednostkowego fenomenu zmieniło się w show, które można obejrzeć na całym świecie. Wliczając w to występy w Polsce, w tym roku Video Games Live zagra aż siedemdziesiąt koncertów.

W programie znajdują się, między innymi, takie tytuły jak: „Mario”, „Halo”, „Metal Gear Solid”, „Warcraft”, „Final Fantasy”, „Medal of Honor”, „Tron”, „Tomb Raider”, „Beyond Good & Evil” czy „Civilization IV”, a pod kierownictwem Jacka Walla zagrają muzycy z Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina oraz Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus. Poza samą muzyką, organizatorzy zapowiedzieli i inne growe atrakcje. Wszystkie niezbędne informacje – program, terminy koncertów, ceny biletów (jeszcze są, ale to już naprawdę ostatnia chwila na ich zakup) – znajdziecie na stronie Video Games Live.

Koncert w Zabrzu – 16.11. 2009 w Domu Muzyki i Tańca
Koncert w Łodzi – 17.11.2009 w klubie Wytwórnia
Koncert w Warszawie – 18.11. 2009 na Torwarze

Jan M. Długosz

Uwaga! Wiadomość z ostaniej chwili, przesąłna nam przez organizatora koncertów:

Agencja New Music Art Production informuje, że imprezy Video Games Live, które miały odbyć się w Zabrzu (16.11.2009) oraz w Łodzi (17.11.2009) zostają przeniesione na inny termin z powodów technicznych, natomiast impreza w Warszawie (18.11.2009 na Torwarze) odbędzie się zgodnie z planem. Daty przeniesionych imprez podamy w przeciągu najbliższych 7 dni, czyli do 20 listopada.

Jednocześnie informujemy, iż Ci z Państwa, którzy kupili bilety na dwa przeniesione koncerty, mogą wymienić je bez żadnych dodatkowych opłat na takie same kategorie cenowe, na koncercie w Warszawie. Wymiana będzie możliwa na Torwarze przed wejściem na koncert.

Zasady zwracania biletów podamy w osobnym komunikacie do dnia 20 listopada.
 

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 1

Dodaj komentarz »
  1. Już 18??? Omg… muszę ogarnąć bilet w takim razie. Szkoda, że się strona sypie i setu nie można ogarnąć, przez co za bardzo nie wiadomo, co dokładnie będzie zagrane…

css.php