Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą

6.03.2008
czwartek

Sims: Historie z bezludnej wyspy – recenzja gry

6 marca 2008, czwartek,

OkładkaPRZYPADKI SIMONA CRUZOE

Simy są jak telenowela. Którykolwiek odcinek włączymy, po kilku minutach wiadomo, o co chodzi. Nie inaczej jest w „Sims: Historie z bezludnej wyspy”.

Idea z grubsza pozostała bez zmian – sterujemy Simem, czyli małym wirtualnym człowieczkiem. Musimy zaspokajać jego potrzeby podstawowe (jedzenie, spanie itp.) oraz wyższe (np. emocjonalne). 

I potem jest gra w życie – wirtualne życie toczone na ekranie komputera. Znacie? Znamy. Wszak to najlepiej sprzedająca się seria gier w historii komputerowej rozrywki.

Twórcy „Historii…” poszli jednak krok dalej i tym razem posłali naszego Sima na tropikalną wyspę, gdzie budzi się wyrzucony na brzeg wśród szczątków statku.

Mamy do wyboru – albo wykonując szereg stawianych przez grę zadań np. zbudować tratwę i próbować wrócić do cywilizacji, albo pozostać w tropikalnym raju, zyskując przyjaźń tubylców.

Sims
Screen z gry

Do gry w wirtualne życie dodano więc wątek fabularny, a nawet trochę zagadek przypominających prostą przygodówkę, co wyszło nowym Simom na zdrowie.

Dodatkowym atutem jest intrygująca aura otaczająca wyspę. Po pierwsze – nie ma jej na żadnej mapie. Po drugie – panuje na niej tajemnicza epidemia. Po trzecie – jest tam opuszczona baza naukowców.

Znacie? Znamy. Twórcy gry wyraźnie puszczają tu oko do wszystkich fanów serialu „Zagubieni”.

Dzięki takim smaczkom kolejna (która to już?) odsłona Sims dostarcza dokładnie tyle rozrywki, ile wymaga się od tytułu za niecałe 100 zł.

Piotr Stasiak
 

Ocena: 4/6

Wymagania sprzętowe „Sims: Historie z bezludnej wyspy”: Procesor Pentium 4 2.2 GHz, 1 GB pamięci RAM, karta grafiki 64 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza), 2.9 GB wolnej przetrzeni na dysku twardym.
 
merlin_kup_GRE.jpg„Sims: Historie z bezludnej wyspy”, symulacja, od 12 lat, gra z polskimi napisami, cena: 99,99 zł.  Dystrybutor: Electronic Arts Polska. 
 

CZYTAJ TAKŻE:
Z życia Simów Historie z życia wzięte.
Więcej niż gra Podwójne życie SIMa.

           

Kategorie: Gry

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 2

Dodaj komentarz »
  1. i love sims

  2. Ekhem, sims 2 są leksze od 3. 🙂

css.php