Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą

29.12.2008
poniedziałek

„MotoGP 08” – recenzja gry

29 grudnia 2008, poniedziałek,

MOTOCYKL DLA KAŻDEGO!

„MotoGP 08” stoi ponad podziałami. Mogą w to grać zarówno początkujący wielbiciele wyścigówek, jak i maniacy symulatorów. 

Twórcy  „MotoGP 08” zatroszczyli się o każdego gracza. Już po jej włączeniu wręcz zmuszeni jesteśmy do odbycia wyścigu treningowego, w trakcie którego komputer sprawdza nasze umiejętności. Od wyniku testu zależy, jaki poziom trudności zaproponuje nam program.  Oczywiście w samej grze wszelkie ustawienia można zmienić w każdej chwili. „MotoGP 08” oferuje klasyczne tryby gry. Mamy pojedyncze wyścigi, turnieje, karierę i w końcu – konkretne wyzwania. Jeśli chodzi o dwie pierwsze opcje, sprawa jest oczywista. Wybieramy sobie „szlifierkę”, trasę (w przypadku pojedynczego wyścigu, bo w turnieju mamy ich cały zestaw) i… jazda.

Tryb kariery jest „wyścigową kampanią”. Można tu swobodnie balansować pomiędzy różnymi kategoriami maszyn, zaczynając od 125cc, a kończąc na 1000cc. Cel oczywisty – zostać liderem w nadchodzącym  sezonie.
 


Screen z gry MotoGP 08

To zdecydowanie najbardziej interesujący tryb – w czasie rozgrywki zdobywamy punkty kariery, które możemy wykorzystać nie tylko na usprawnienie motocykla, ale także (jeśli jesteśmy trochę próżni) na zakup odlotowego kasku. Ostatnia opcja, wyzwania, jest niestety najsłabszym elementem programu, głównie z powodu  powtarzalności – wiele  zadań różni się tylko trasą i warunkami, w których mamy je wykonać. 

Same wyścigi są również klasyczne. Przed rajdem przysługuje nam trening w celu zapoznania się z trasą. Następnie możemy przystąpić do klasyfikacji w celu zdobycia lepszej pozycji startowej. Obie te części można oczywiście pominąć i od razu rozpocząć wyścig. Jak on wygląda?
 


Screen z gry MotoGP 08

Zdecydowanie lepiej niż w innych symulatorach. Przede wszystkim warto docenić fakt, że „Moto GP 08” oferuje nam bardziej odczuwalny klimat imprezy. Dzięki dobrej konwersji nie ma problemów ze sterowaniem. Zwykli gracze nie będący maniakami symulatorów mogą sobie w spokoju pograć na kawałku klawiatury, podczas gdy królowie szos bawiący się w trybie realistycznym z pewnością skorzystają z kierownicy lub pada. Warto dodać, że w każdej chwili możemy wprowadzić niezbędną korektę do naszego pojazdu (rodzaje opon, zawieszenie itp.).
 


Screen z gry MotoGP 08

Sporo zamieszania było w związku z wymaganiami sprzętowymi. Szczęśliwie złożyło się tak, iż posiadacze bardziej archaicznego sprzętu (czyli otwartym tekstem – procesorów jednordzeniowych) będą mogli zagrać bez problemu. Z drugiej jednak strony producent zaleca dużo bardziej zaawansowane konfiguracje.

Do grafiki w zasadzie nie ma zarzutów, nieco gorzej prezentuje się niedopracowany dźwięk, a to wszystko z powodu małego zestawu odgłosów. Ta monotonia jest chwilami całkiem irytująca, zwłaszcza gdy mijamy stanowiska pełne kibiców, którzy wydają zawsze te same okrzyki.
 


Screen z gry MotoGP 08

„MotoGP 08” jest porządną dwufunkcyjną wyścigówką. Dobrze będą się bawić zarówno niedzielni wielbiciele jednośladów, jak i zapaleni miłośnicy symulatorów. Capcom najwyraźniej wyszedł z założenia, że motory wszystkim się należą. I chwała im za to. A w multiplayerze i tak króluje ta druga grupa graczy.
 

Aaron Welman
 

Ocena: 4,75/6
 

Zalety: elastyczność rozgrywki, tryb kariery, dobra konwersja z konsoli i optymalizacja.
Wady: dźwięk, tryb wyzwań.

 

Dla rodziców: „MotoGP 08” dostał klasyfikację PEGI 3+, czyli „bez ograniczeń”. Program nie zawiera żadnych niewłaściwych treści, co nie oznacza, że z jego obsługą poradzą sobie najmłodsi gracze.

  

Minimalne wymagania sprzętowe gry MotoGP 08: Pentium 4, 512 pamięci RAM dla Windows XP, 1 GB dla Vista), karta grafiki GeForce 6600 lub lepsza, 5.5 GB wolnej przestrzeni na dyku twardym, Windows XP/Windows Vista
 

„MotoGP 08”, symulacyjna gra wyścigowa, w polskiej wersji językowej (napisy), bez oganiczeń wiekowych (PEGI 3+). Cena: 99,90 zł. Dystrybutor: CD Projekt
 

Zobacz trailer gry:

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 1

Dodaj komentarz »
  1. Suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuper gra

css.php