Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą

29.02.2008
piątek

Monopoly: World Edition

29 lutego 2008, piątek,

MonopolyLICZY SIĘ KAŻDY GŁOS

Polskie miasta z dziką kartą na planszy Monopoly.

Nie udało się Wrocławiowi wywalczyć EXPO 2012, za to Gdynia i Szczecin mają teraz duże szanse, aby jako jedne z 20 miast świata znaleźć się jesienią 2008 roku na planszy gry Monopoly.

Te polskie miasta dostały się bowiem na listę 20 metropolii nominowanych z dziką kartą, choć tylko dwa z nich trafią na planszę.

Do 4 marca można w internecie śledzić wyniki w tabeli liderów. Potem tabela zniknie, choć głosy można oddawać do 9 marca 2008 roku na stronie: http://www.monopolyworldvote.com/pl_PL/world.

Monopoly to klasyczna gra polegająca na handlu gruntami i nieruchomościami. Wymyślił ją Amerykanin Charles Darrow w roku 1935, w okresie wielkiego kryzysu. Być może miała podtrzymywać w jego rodakach wiarę w amerykański sen?

Gra szybko stała się jedną z najpopularniejszych gier planszowych, a kolejne wersje nabierały coraz bardziej lokalnego charakteru. W jednym z polskich wydań Monopoly można było kupować TVN i Gazetę Wyborczą, zaś płacić przy użyciu karty kredytowej i elektronicznego terminalu.

Jagoda Mytych

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 2

Dodaj komentarz »
  1. Bardzo ciekawa inicjatywa 🙂 Oczywiście dzisiaj moje głosy już zostały oddane , a jutro znów je powtórzę 🙂 Proponuję przesyłać to wszystkim znajomym :)świetnie by było gdyby Nam się udało 🙂

  2. Fajnie by było, gdyby „Polityka” zareklamowała również tą akcję: http://www.klimatdlaziemi.pl 🙂

css.php