Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą

1.02.2007
czwartek

Telekomunikacja Polska znosi limity

1 lutego 2007, czwartek,

InternetTAŃSZY I SZYBSZY INTERNET BEZ LIMITÓW

Telekomunikacja Polska ogłosiła zniesienie limitów na transfer danych w ramach usługi neostrada tp. Brak limitów dotyczy nie tylko nowych klientów, ale także 1,6 mln dotychczasowych użytkowników tej usługi. Dodatkowo firma dwukrotnie zwiększyła prędkość najwolniejszej opcji 128, do 256 kb/s. Zmiany mają objąć wszystkich do 15 marca br.

Wcześniej pojawiły się informacje, że TP podniesie prędkości wszystkich opcji neostrady i zwiększy limit danych możliwych do pobrania w jednym okresie rozliczeniowym.

Wszystkie te zapowiedzi i wprowadzone dzisiaj faktyczne zmiany w usłudze neostrada są następstwem przemian, jakie na polskim rynku internetowym zachodzą dzięki działaniom Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Pod koniec zeszłego roku UKE nakazał Telekomunikacji Polskiej rozdzielenie usługi internetowej od telefonicznej. Zgodnie z nowym regulaminem, klienci będą mogli korzystać z neostrady bez telefonu od 15 lutego.

Zmiana regulaminu pozwala jednak wszystkim dotychczasowym użytkownikom neostrady na wypowiedzenie umowy do 15 lutego bez płacenia jakichkolwiek kar umownych. Taką lukę prawną postanowiła wykorzystać Netia, która ruszyła z kampanią reklamową zachęcającą użytkowników neostrady do rozwiązania umowy z TP i skorzystania z ich tańszej oferty.

Co więcej, Netia i inni operatorzy telekomunikacyjni, tacy jak Dialog czy GTS Energis dzięki postanowieniom UKE mogą lub w najbliższym czasie będą mogli rozpocząć świadczenie usług internetowych korzystając z infrastruktury TP.

Przykładowo, dotychczasowy użytkownik neostrady 1024 może przed 15 lutego rozwiązać umowę z TP i za Internet o tej samej prędkości w Netii (usługa Net24) miesięcznie płacić o kilkanaście procent mniej. Wiele innych firm zamierza niedługo zaoferować klientom Telekomunikacji Polskiej dostęp do Internetu w cenach niższych niż w przypadku neostrady.

Wygląda na to, że sytuacja w naszym kraju w końcu normalnieje i internetowe łącze w Polsce nie będzie już najdroższe w całej Unii Europejskiej.
(kw)

Czytaj także:
Urwani z błękitnej linii – Trwa wojna między TP, a Urzędem Komunikacji Elektronicznej.
Rachunki bez sumienia – Anna Streżyńska i jej ostra gra z TP.
Polowanie na trzy tłuste koty – WiMAX, nowy gracz, który chce odebrać TP internetowych klientów.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 4

Dodaj komentarz »
 1. Strezynska to jedyna sesnsowna osoba ktora nominowal PiS

 2. czarne chmury wisza na narodwoym operatorem, szkoda ze tak pozno zabrano sie za rozbijanie monopolu tepsy

 3. Bardzo cieszy, że nasz kraj przynajmniej na tym odcinku normalnieje. Neostrada 512 kosztuje mnie tyle co w miejscu sześciokrotnie szybszy internet dostarczany przez osiedlową firmę. Przynajmniej limit znieśli.

 4. dzięki temu macie tanszy internet ale ludzie tracą pracę chociaż w polsce i tak jest juz wysokie bezrobocie.

  Departament Olszrtynski raz na miesiąc pozbywa się najmniej 2 pracowników.

  Zatrudnia się tylko ludzi którzy nie pragną dostawać wiele za swoją praxcę, a będą pracować praktycznie dzień i noc.

  Praca która ponoć jest na godziny okazuje się pracą aż się skonczy za marne pieniądze.

  Ludzie potrafią siedzieć w pracy kilka dni i nocy z zrzędu nie śpiąc i prawei nie jedząc żeby zrobic wszystkie projekty.

css.php