Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą

26.10.2007
piątek

Ratatuj – recenzja gry

26 października 2007, piątek,

RatatujKONKURENT SHREKA 

Jeszcze nie tak dawno największą sympatią spośród wszystkich postaci filmów animowanych cieszył się zielony ogr. Od niedawna miejsce obok niego zajmuje szczur – Remy.

Pixar, a od 2006 roku Disney Pixar, należy do czołówki wytwórni filmów animowanych. Firma stworzyła m.in. takie hity jak „Toy Story” czy „Potwory i spółka”. Nie jest więc zaskoczeniem sukces odniesiony przez „Ratatuj”, w którym główną rolę gra sympatyczny, obdarzony talentem kulinarnym szczur Remy. Nie powinno również dziwić, że wraz z premierą filmową na półkach sklepowych pojawiła się gra.

Producenci solidnie przyłożyli się do pracy. Ładna, starannie wykonana grafika, swobodnie poruszający się szczurek, zupełnie jak w kinie. Niewątpliwym atutem jest też muzyka, dzięki której nikt nie ma wątpliwości iż akcja dzieje się w Paryżu, a nie na warszawskiej Pradze.

„Ratatuj” jest grą zręcznościową z elementami przygodowymi opierającą się na scenariuszu filmu. Zabawę rozpoczynamy więc w francuskiej wiosce, potem los rzuca nas w samo serce Paryża. Błąkamy się po ulicach uważając na psy i koty, aż w końcu poznajemy Linguiniego, pracownika paryskiej restauracji, dzięki któremu Remy ma szanse zostać prawdziwym szefem kuchni.

Ratatuj
Screen z gry

Aby dopiąć celu, Remy będzie musiał chodzić po linie, skakać po słupkach, pływać na książce kucharskiej czy walczyć łyżką. Jako że program powstał w myślą o najmłodszych, sterowanie nie jest skomplikowane. Nauczyć się trzeba kilku podstawowych ruchów.

Ucząc się na błędach poprzedników, twórcy wprowadzili dodatkowe opcje, dzięki którym gra staje się ciekawsza. Za wykonywanie poszczególnych zadań gracz uzyskuje punkty, które można następnie wydać w Sklepie Gusteau. Tym sposobem można nabyć między innymi nowe, wieloosobowe tryby rozgrywki. Są one zabawne, a co najważniejsze – pozwalają na wspólną zabawę w gronie znajomych. W sklepie można także nabyć kody ułatwień.

Trailer gry (po angielsku):


Czy warto kupić „Ratatuj”? Jeśli dobrze bawiliście się w kinie, gra również was nie znudzi. Program jest dobrze zrobiony, dynamiczny, wciągający, a zarazem pozbawiony przemocy. Tryb gry wieloosobowej sprawia że dobrze się będą bawić zarówno młodsi, jak i starsi odbiorcy. Tym bardziej, że polski przekład został solidnie wykonany.

Łukasz Pietrzkiewicz
 

Ocena: 4/6

Zalety: świetna muzyka, prostota obsługi, długość gry.
Wady: mało praktyczny widok z kamery.

Minimalne wymagania sprzętowe: System operacyjny Windows 2000/XP/Vista, Procesor 1,3 GHz Intel Pentium lub AMD Athlon, 256 MB RAM – Windows 2000/XP, 1024 MB RAM – Windows Vista, 64 MB karta graficzna, z obsługą DirectX 9 (NVIDIA GeForce 3Ti / ATI Radeon 7500), Karta muzyczna zgodna z DirectX 9.0, 2 GB wolnego miejsca na dysku twardym.

GraRatatuj, gra zręcznościowa, od lat 6, polska wersja językowa, cena 79,90 zł. Dystrybutor: CD Projekt.

Kategorie: Gry

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 11

Dodaj komentarz »
 1. Ten film jest super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Gra tez taka bedzie:)Mam na dzieje ze dostane ja na mikolaja

 2. filmik jest nie prawdziwy ja mam tł gry i przeszłem całoł i niema niczego z tego filmika gra tak nie wygląda

 3. dajta jakes kody bo nie moge przejsc tego z tymi psami co sa pulapki na myszy !@1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PLIS DAJCIE MI KODY

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. co to jest ten klawisz akcji bo nie moge wskoczyc na sec rybacka pomocy plis bardzo czekam

 6. odpiszcie plis
  plis
  pli
  pl
  p

 7. może ktoś dać save do ratatuj pliss

 8. przycisk akcji to „G”

 9. głupia gra!! Ja nie moge łyżki zdobyć a co dopiero dzieci jakieś w 1 misji heh żenada

 10. ja niemoge przejść tego z tym gościem co mnie goni tam jak byłata misja z psami

 11. mam problem jak sie chodzi na poczatku gry

 12. nie grałam w to ale myślę że jest fajna

css.php