Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą

12.04.2007
czwartek

II edycja Rzeczpospolitej internetowej

12 kwietnia 2007, czwartek,

Rzeczpospolita_internetowaSPOTKAJMY SIĘ W SIECI

Od dzisiaj mieszkańcy polskich gmin wiejskich mogą starać się o wsparcie finansowe projektów związanych z wykorzystaniem Internetu. Otrzymać mogą nawet po 30 tys. złotych.

„Rzeczpospolita internetowa” to wspólna inicjatywa Fundacji Grupy TP i Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP). Organizatorzy stawiają sobie za cel wyrównanie szans edukacyjnych i zawodowych osób mieszkających w dużych i małych miejscowościach oraz zachęcanie lokalnych społeczności do wspólnego działania i budowania społeczeństwa informacyjnego.

O grant może ubiegać się szkoła, organizacja pozarządowa lub biblioteka publiczna w imieniu odpowiedzialnej za projekt tzw. Grupy Działania składającej się od 5 do 30 mieszkańców. Ważne, by w realizację projektu włączyło się jak najwięcej osób i lokalnych instytucji.

Na złożenie wniosku mieszkańcy gmin wiejskich mają dwa miesiące (do 12 czerwca). Chętni do wzięcia udziału w programie nie powinni jednak czekać do ostatniej chwili z wymyślaniem projektu, gdyż konkurencja będzie duża. Podczas pierwszej edycji do organizatorów wpłynęło 644 wniosków (z ok. 40% polskich gmin wiejskich), dofinansowano 70 projektów. Finaliści prócz pieniędzy otrzymują także laptop, rzutnik multimedialny, aparat cyfrowy i kamerę internetową.

Projekty muszą być związane z jedną z trzech kategorii: edukacja i rozwój, nasz region, integracja i tolerancja oraz rozwiązywać bieżące problemy danej gminy. Dla przykładu Gmina Stary Dzików (woj. podkarpackie) otrzymało grant na realizację projektu „Internet jako sposób pielęgnowania lokalnej kultury, folkloru i tradycji”, z kolei gmina Łużna (woj. małopolskie) dzięki grantowi stworzyła stronę internetową wsi Szalowej, zorganizowała warsztaty projektowania stron www oraz związane z realizacją materiałów filmowych.

Wszystkie informacje na temat składania wniosków, samej akcji oraz przykłady zrealizowanych projektów można znaleźć na oficjalnej stronie „Rzeczpospolitej internetowej„. 
(wk)

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop
css.php