Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą

8.06.2012
piątek

Aperture: Lab Ratt

8 czerwca 2012, piątek,

„This was a triumph…” – te słowa kojarzą nie tylko gracze, którzy zetknęli się z pierwszym „Portalem”, ale także wielu, którzy ten tytuł z różnych powodów ominęli. Piosenka „Still Alive” Jonathana Coulthona zrobiła zawrotną karierę stając się nie tylko jednym z najlepiej rozpoznawanych przebojów związanych z grami komputerowymi, ale też chyba najczęściej amatorsko odgrywaną melodią na YouTube, na wszelkich możliwych instrumentach i aranżacjach: od minecraftowych klocków poprzez zestaw stacji dyskietek 3.5″, saksofony, pianina i skrzypce po orkiestrę symfoniczną.

Dziś jednak chciałbym przedstawić zdecydowanie ambitniejszą produkcję związaną z tą grą: film „Aperture: Lab Ratt” jest zrealizowaną przez studio Synthetic PictureHaus ekranizacją komiksu „Portal 2: Lab Rat”, wydanego przez Valve w zeszycie „The Sacrifice and Other Steam-Powered Stories”. Komiks opowiada historię Douga Rattmanna, jedynego ocalałego z neurotoksynowej zagłady pracownika firmy Aperture Science. (Rattmann to autor ściennych malowideł, które pomagają Chell podczas wędrówki po opuszczonych laboratoriach.)

Nie jest to pierwsza produkcja tego studia związana z serią „Portal” – a pozostałe są również warte obejrzenia, nawet jeśli nie są tak efektowne.

Valve w ogóle ma szczęście do utalentowanych fanów ekranizujących ich gry i chociaż ciężko już zliczyć i rozróżnić wszystkie youtubowe produkcje o nazwie „Left 4 Dead Movie”, to na deserek polecam jeszcze pierwszą część filmu produkcji Colina i Connora MacGuire’ów:

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop
css.php