Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą

4.09.2009
piątek

Hajda na Dzikie Pola

4 września 2009, piątek,

Wczoraj nasz rodzimy i jakże ambitny wydawca, firma CD Projekt, odpalił prawdziwą medialną bombę. Jesienią pojawi się w sklepach „Mount&Blade: Ogniem i Mieczem”, która, jak sama nazwa wskazuje, pozwoli graczom udać się na Dzikie Pola, gdzie będą mogli wcielić się w polskiego szlachcica, towarzysza pancernego lub dzielnego husarza, by, mając u boku całą drużynę podobnych zawadiaków, spróbować wpłynąć na bieg wirtualnej historii.

Ciekawe, że „M&B: Ogniem i Mieczem” jest produkcją międzynarodową – grę tworzą: rosyjskie studio Snowberry Connection, ukraińskie Sich Studio, i tureckie TaleWorlds Entertainment.

Mające wszelkie cechy produkcji niezależnej pierwsze „Mount&Blade„, średniowieczne choć niehistoryczne cRPG wydane przez Paradox, cieszy się ogromną popularnością wśród fanów ? głównie dzięki olbrzymiej dozie wolności, jaką pozostawia użytkownikom i zawartemu w grze systemowi walki, którego najważniejszą cechą jest możliwość walki z konia.

                       

Z informacji CD Projektu wiemy, że w grze poza Rzeczypospolitą dostępne będą jeszcze trzy inne frakcje: Ruś, Szwecja, Kozacy i Tatarzy krymscy. Niestety, poza ceną (79,90 zł – która sugeruje co najmniej samodzielny dodatek) nie mamy jeszcze żadnych innych informacji. Nie wiemy, jaką rolę odegra w realizacji projektu CD Projekt, czy gra jest przeznaczona tylko na lokalny rynek wschodnioeuropejski, w jakim stopniu odnosić się będzie do historii, a nawet tego, czy będzie posiadać tryb multiplayer (bo jeśli tak, to będzie się działo, oj będzie). Pewne w zasadzie jest tylko, że napotkamy w grze sienkiewiczowskie postacie oraz, że w końcu zobaczymy w akcji husarską chorągiew, w nieco bliższej perspektywie niż w świetnych, ale już stareńkich „Kozakach”. Premiera już w listopadzie.

Jan M. Długosz

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 3

Dodaj komentarz »
  1. Multiplayera nie będzie, gdyż nie ma go w podstawce (Warbands wyjdzie dopiero w 2010).

  2. Czy będzie zamieszczona recenzja tej gry?

  3. Zrobimy, co sie da…
    JMD

css.php