Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą

18.02.2009
środa

FIFA Interactive World Cup 2009

18 lutego 2009, środa,

FIFA Interactive World Cup 2009

Trudne warunki pogodowe, z jakimi wszyscy musimy walczyć od kilku dni, uświadamiają nam fundamentalną przewagę e-spotu nad sportem IRL (in real life). W najbliższą sobotę, 21 lutego 2009, odbędzie się impreza „FIFA Interactive World Cup 2009” – piłkarsko-konsolowe zawody, rozgrywane przez fanów na konsolach PS3.

Poza możliwością wzięcia udziału w rozgrywkach i obejrzenia popisów najlepszych wirtualnych piłkarzy, wszystkich miłośników piłki nożnej którzy odwiedzą Arenę Ursynów czeka wielka atrakcja – Mecz pomiędzy drużynami Legii Warszawa i Lecha Poznań w „FIFA 09”. Emocji więc z pewnością nie zabraknie.

 
 

Poniżej przedstawiamy materiały przygotowane przez Electronic Arts, promujące imprezę „FIFA Interactive World Cup 2009”

 
FIFA Interactive World Cup 2009 – nie tylko dla zawodowców!

Dobra zabawa, dreszczyk emocji, sportowa rywalizacja przez całą sobotę w Arenie Ursynów podczas polskich eliminacji do międzynarodowego turnieju FIWC 2009.

Turniej FIFA Interactive World Cup 2009, którego zadaniem jest wyłonienie najlepszego gracza w FIFA 09 na PLAYSTATION3, to wydarzenie nie tylko dla fanów wirtualnego futbolu. To także sportowe emocje dla piłkarskich kibiców oraz dobra zabawa dla wszystkich mieszkańców Warszawy!

21 lutego każdy z gości warszawskiej Areny Ursynów, grając w FIFA 09 na PLAYSTATION3
i najnowszych modelach SONY BRAVIA poczuje ducha prawdziwej rywalizacji i odkryje nowe oblicze piłki nożnej. Wystarczy przyjść i zarejestrować swoje uczestnictwo. Zapisy rozpoczynają się od godziny 8.30. Każdy ma szansę zostać Reprezentantem Polski, by w maju w Barcelonie walczyć o prestiżowy tytuł Interaktywnego Mistrza Świata FIFA 2009, 20 tysięcy dolarów oraz samochód Kia Soul.

Tegoroczne polskie eliminacje do FIFA Interactive World Cup 2009 to wydarzenie nie tylko dla wytrawnych graczy. Każdy, niezależnie od swoich umiejętności, będzie mógł zagrać w FIFA 09
w specjalnie przygotowanej strefie HDTV, wyposażonej w PLAYSTATION3 oraz najnowsze modele telewizorów SONY BRAVIA oraz strefie PSP, w której będzie można rozegrać między innymi mecz na mobilnych konsolach. Ale to nie wszystko! Występy fantastycznych beatboxerów, pokaz trików piłkarskich, gwiazdy ze świata sportu i show biznesu to tylko niektóre z wyjątkowych atrakcji. Dodatkowo, dla wszystkich fanów piłki nożnej, zwłaszcza rodzimej, organizatorzy przygotowali niezwykłe wydarzenie, jakiego w Polsce jeszcze nie było!

FIFA Interactive World Cup 2009 to jedyny wirtualny turniej piłki nożnej, któremu patronuje Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA). Rozgrywki toczą się od października 2008 roku do maja tego roku i odzwierciedlają harmonogram rozgrywek czołowych lig europejskich, które odbywają się w tym samym czasie. Dla każdego piłkarskiego fana będzie to wyjątkowy czas, aby śledzić mecze zarówno z prawdziwych, jak i wirtualnych boisk.
 
 
Znamy skład drużyn Legii Warszawa i Lecha Poznań na wirtualny mecz 10 na 10!

Wiemy kto weźmie udział w historycznym meczu podczas polskich eliminacji FIFA Interactive World Cup 2009. Piłkarze już trenują.

FIWC 2009 – międzynarodowy turniej w grę FIFA 09 na PLAYSTATION3 to nie tylko wirtualni piłkarze! To również mecze w wykonaniu najlepszych polskich zawodników. Drużyny Legii Warszawa (Arena Ursynów w Warszawie, ul. Pileckiego 122) oraz Lecha Poznań (Multikino w Poznaniu, ul. Królowej Jadwigi 51) rozegrają 21 lutego o godzinie 13.00 pierwszy w historii mecz on-line w FIFA 09 na PLAYSTATION 3 w systemie 10 na 10, który będzie komentowany przez Dariusz Szpakowskiego.


 
Legię Warszawa reprezentować będą: Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Ariel Borysiuk, Tomasz Jarzębowski, Miroslav Radović, Maciej Iwański, Roger Guerreiro, Maciej Rybus, Bartłomiej Grzelak oraz Kamil Majkowski. Natomiast w drużynie Lecha Poznań zagrają: Henriquez Ledezma, Dawid Kucharski, Jacek Kadziński, Grzegorz Wojtkowiak, Jakub Wilk, Łukasz Białożyt, Rafał Murawski, Sławomir Peszko, Hernan Rengifo oraz Robert Lewandowski.

Obie drużyny poważnie podchodzą do meczu i od kilku dni trenują taktykę piłkarską na wirtualnym boisku. Zespół Legii Warszawa, który obecnie przebywa na zgrupowaniu w Hennef w Niemczech, wykorzystuje każdą wolną chwilę na grę w FIFA 09! Poznańscy zawodnicy zabrali konsole do Turcji, gdzie ćwiczyli triki i strategie, które pomogą im w meczu z piłkarzami ze stolicy.

Polskie eliminacje FIWC 2009 odbędą się w najbliższą sobotę, 21 lutego w hali sportowej Arena Ursynów przy ul. Pileckiego 122 w Warszawie. Zwycięzca turnieju zostanie polskim reprezentantem w Wielkim Finale, który odbędzie się 2 maja w Barcelonie. Nagrodą główną dla najlepszego na świecie gracza jest 20 tysięcy dolarów oraz samochód Kia Soul!

Każdy fan gry piłkarskiej FIFA oraz piłki nożnej odnajdzie na polskich eliminacji FIFA Interactive World Cup 2009 coś dla siebie. Wszyscy, niezależnie od swoich umiejętności, będą mogli zagrać w FIFA 09 w strefach: HDTV z PLAYSTATION 3 oraz PSP z mobilnymi konsolami PSP (PlayStationPortable). Gośćmi specjalnym będą piłkarze Legii Warszawa oraz Dariusz Szpakowski. W czasie turnieju odbędą się również występy fanatycznych beatboxerów oraz pokazy trików piłkarskich.

FIFA Interactive World Cup w pigułce
 
Dziesiątki tysięcy zawodników, czterech Interaktywnych Mistrzów Świata FIFA, piłkarskie emocje i niekończące się atrakcje, to międzynarodowy turniej FIWC. Największy na świecie wirtualny turniej piłkarski jest jedynym, któremu patronuje Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA).

FIFA Interactive World Cup to wirtualne zawody w kultową grę piłkarską FIFA rozgrywane, od sezonu 2007/2008, na PLAYSTATION3. Turniej organizowany jest przez EA SPORTS, Sony Computer Entertainment Polska Sp. z o.o. oraz organizację FIFA i łączy eliminacje krajowe oraz on-line za pośrednictwem platformy PLAYSTATIONNetwork. Fani wirtualnych zmagań z całego świata co roku przystępują do eliminacji, by dostać się do Wielkiego Finału i stanąć przed szansą zdobycia tytułu najlepszego gracza w grę FIFA oraz ciekawych nagród, w tym udziału w Światowej Gali FIFA, podczas której zwycięzca otrzymuje statuetki dla najlepszego zawodnika z rąk największych światowych sław futbolu.

Pierwsze zawody FIWC miały miejsce w 2004 roku i od tego czasu na stałe zapisały się
w kalendarzach fanów wirtualnych zmagań piłkarskich. W eliminacjach do finału, które odbyły się w Berlinie, wzięło udział trzech Polaków – Bartek Piętka, Patryk Hamerlak i Kamil Grzybek, wyłonionych podczas pierwszych oficjalnych Mistrzostw Polski EA SPORTS Football 2005, które rozegrano na targach Warsaw Game Show. Wielki Finał miał miejsce w Szwajcarii i wygrał go 21-letni Brazylijczyk Thiago Carico de Azevedo. Podczas Światowej Gali Mistrzów FIFA w Zurichu trofeum wręczył mu sam Ronaldinho.

W Wielkim Finale FIFA Interactive World Cup 2005, który odbył się w Londynie udział wzięło trzydziestu zawodników, w tym ośmiu graczy z krajowych turniejów i aż dwudziestu dwóch wirtualnych piłkarzy wyłonionych poprzez eliminacje on-line. Po dziesiątkach rozegranych wirtualnych meczach najlepszy okazał się 18-letni Chris Bullard – reprezentant Wielkiej Brytanii.

W 2006 roku podczas finału FIWC 2006 walkę o prestiżowy tytuł i 20 tysięcy dolarów stoczyło aż 128 zawodników. Tym razem trofeum zdobył reprezentant Danii – Andries Smit. W wielkim finale nastolatek wybrał reprezentację Brazylii, którą zagrał przeciw klubowi FC Barcelona. Mecz zakończył się wynikiem 6:4 i tym samym Duńczyk mógł tydzień później odebrać nagrodę z rąk samego Edgara Davidsa.

Rok 2008 był bardzo ważny dla Polaków – pierwszy raz gracze mogli wziąć udział w oficjalnych eliminacjach do FIFA Interactive World Cup. Turniej w FIFA 08 na PlayStation2 odbył się 15 marca w Arenie Ursynów w Warszawie i wzięło w nim udział kilkuset graczy z całej Polski. Zwycięzcą i Reprezentantem Polski w Berlinie został Karol Rogaczewski ze Smętowa Granicznego. Berliński finał wygrał Hiszpan Alfonso Ramos, który na Światowej Gali Mistrzów FIFA 2009 w styczniu tego roku odebrał trofeum dla najlepszego gracza w FIFA 08 na PLAYSTATION3 oraz gratulacje od takich piłkarzy jak  Fernando Torres i Cristiano Ronaldo.

W tym roku krajowe eliminacje do finału odbędą się w dziewiętnastu krajach. Dodatkowo, kolejnych trzynastu zawodników zostanie wyłonionych z pojedynków on-line. Polska edycja FIFA Interactive World Cup w FIFA 09 na PLAYSTATION3 i najnowszych modelach SONY BRAVIA będzie miała miejsce 21 lutego w Arenie Ursynów w Warszawie. Podobnie jak w ubiegłym roku eliminacje odbędą się w sportowej atmosferze. Będziemy świadkami pokazów trików piłkarskich oraz występów fantastycznych beatboxerów oraz cheerleaderek. Nie zabraknie również znanych twarzy ze świata sportu i show biznesu.

Tegoroczny Wielki Finał obędzie się w maju w Barcelonie, gdzie nagrodą główną jest tytuł Interaktywnego Mistrza Świata FIFA 2009, 20 tysięcy dolarów oraz samochód Kia Soul! Zwycięzca zostanie również zaproszony na Światową Galę Mistrzów FIFA, która odbędzie się w styczniu 2010 roku. W tym roku po raz pierwszy zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymają nagrody pieniężne – 5 tysięcy za drugie i tysiąc dolarów za trzecie miejsce.

 

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop
css.php