Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą

1.09.2008
poniedziałek

„Profesor Henry 6.0 Słownictwo” – recenzja

1 września 2008, poniedziałek,

Profesor_HenryNA KŁOPOTY PROFESOR HENRY

Jeśli, jak większość uczących się angielskiego, macie wrażenie, że wciąż brakuje wam słówek, jest na to dobry sposób. Wydawnictwo Edgard przygotowało wyrafinowany program do nauki słówek i zdań w ramach popularnej i lubianej serii CD-romów do nauki języka angielskiego „Profesor Henry”.

Słownictwo dla początkujących i zaawansowanych obejmuje aż 11 tys. słówek i zdań nagranych przez native speakerów. Do wyboru mamy prawie 40 kategorii tematycznych, w tym między innymi takie jak żywność i kuchnia, zakupy, zwierzęta, praca, ubrania i rzeczy osobiste, sport, samochód, religia i wiara, rodzina, pogoda i geografia, polityka, nauka, historia, choroby i leczenie, ciało i wygląd zewnętrzny.

Dokonawszy wyboru kategorii, przed przystąpieniem do nauki musimy jeszcze tylko zdecydować, co tym razem chcielibyśmy ćwiczyć: rozumienie ze słuchu, tłumaczenie, a może poprawne pisanie słówek? Nad każdym wyrażeniem możemy pochylić się dłużej, wysłuchać wielu zdań z jego zastosowaniem i gdy uznamy, że już czas na następne – naciskamy klawisz „dalej’.

Sprytny program obserwuje nasze postępy i wszystkie słowa, zwroty oraz zdania, które już przerobiliśmy przechodzą do sekcji powtórek. Na podstawie wyników uzyskanych w ćwiczeniach profesor Henry sam dobierze czas i zakres powtórki tak, abyśmy to, co trzeba utrwalili sobie i zapamiętali. Zatem słówka, które sprawiają nam trudność są powtarzane częściej, natomiast te, które znamy pojawiają się w powtórkach rzadziej.

Do wyboru mamy dwa podstawowe sposoby nauki: słówek i zdań. I jedne, i drugie są nagrane przez native speakerów. Sami decydujemy ile słówek znajdzie się w jednorazowo ćwiczonej porcji.

Program, jak widać dość wyrafinowany i skomplikowany, po paru sesjach daje się oswoić i zaczynamy doceniać jego „inteligencję”. Warto więc nie zniechęcać się i przebrnąć przez wymogi instalacji CD-romów na domowym komputerze. Nie udało mu się niestety pojawić na moim w pełnej krasie ze wszystkimi polskimi znakami, niektórych brakuje. Tak samo jak funkcji „nagraj”, która teoretycznie powinna umożliwiać odsłuchanie własnego głosu i porównanie własnej wymowy z wymową lektora. Przypuszczam, że oba niedociągnięcia instalacji są do pokonania, ale nie zmienia to faktu, że nie powinny się w ogóle pojawić.

Ciekawą opcją programu jest możliwość dodawania własnych słówek do bazy oraz drukowania fiszek do ćwiczeń słownictwa, gdy znajdujemy się poza zasięgiem naszego peceta, w podróży lub na urlopie.

Niestety, użytkownicy komputerów Apple’a mogą zapomnieć o współpracy z profesorem Henrym, a szkoda, bo jest ich coraz więcej wśród młodzieży i profesjonalistów w wielkich miastach.
 

Agnieszka Mitraszewska
 

kupProfesor Henry 6.0 Słownictwo Poziom 1 & 2 dla początkujących i średnio zaawansowanych. Cena: 69,90 zł. Producent: Edgard

Kategorie: Gry

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop
css.php