Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą

22.01.2007
poniedziałek

Sid Meier’s Railroads!

22 stycznia 2007, poniedziałek,

RailroadsPEŁNĄ PARĄ 

Zabawa w kolejki nigdy się nie starzeje. Dzięki grze strategiczno-ekonomicznej „Sid Meier’s Railroads!”, (autor jest twórcą m.in. kultowego tytułu „Civilization”), możemy bawić się taniej i na o wiele większej przestrzeni.

Gra umożliwia wcielenie się w przedsiębiorcę mającego za zadanie stworzenie dobrze prosperującego imperium kolejowego. Zaczynamy z niewielkim kawałkiem toru, od którego – w zależności od naszej pomysłowości, przedsiębiorczości i cierpliwości – będą tworzone kolejne trasy łączące ze sobą poszczególne miasta i firmy.

Możemy również wpływać na rozwój wybranego sektora gospodarki na danym terenie, tworząc nowe przedsiębiorstwa – np. winiarnię, zakład spożywczy, fabrykę samochodów – do których oczywiście następnie będziemy dostarczać surowce, by później sprzedawać gotowe produkty.

Rozgrywka odbywa się na przestrzeni XIX i XX w. w takich krajach jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy czy Francja. Kolejne scenariusze stawiają przed nami różne cele, np. połączenie ze sobą do danego roku wybranych miast czy wykupienie akcji firm należących do konkurentów.

Na wszystko potrzeba oczywiście pieniędzy, należy więc kierować poszczególne towary tam, gdzie jest na nie popyt, dbać, by pasażerowie i poczta mogli jak najszybciej dojechać do innego miasta oraz zawsze być o krok przed konkurencją, a przede wszystkim osiągać wpływy większe od wydatków.

Wojciech Krusiński

Ocena: 4/6

merlin„Sid Meier’s Railroads!”, strategia, od lat 3, dwie wersje językowe do wyboru, cena 99,90 zł. Dystrybutor: Cenega.

Kategorie: Gry

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 1

Dodaj komentarz »
  1. Wszystko prawda, tylko autor nie napisał, ze gra jest nieprawdopodobnie latwa i po jakims czasie niestety sie nudzi. W kazdej misji zapelninie mapy – zdecydowanie za malych – swoimi torami zajmowalo mi maksymalnie kilkadziesiat minut. w ogole odstepy miedzy miastami sa za male, nieraz jak ustawialem wagony na max pociag byl tak dlugi, ze zajmowal cala dlugosc miedzy miastami :)) Pozniej juz nie mialem nic do roboty. Dlatego jak ktos chce prawdziwe symulacji ekonomicznej kolei – polecam Railroads Tycoon 3.

css.php