Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą Technopolis - O grach z kulturą

18.07.2007
środa

Harry Potter i Zakon Feniksa – recenzja gry

18 lipca 2007, środa,

HarryPotterDWANAŚCIE ZAKLĘĆ

Nowy film z Potterem trafi do naszych kin 27 lipca. Tymczasem jest już do nabycia gra „Harry Potter i Zakon Feniksa”. Jej twórcy dobrze odrobili lekcję – wiernie przenieśli do wirtualnego świata to, co znamy z ekranu i kart książki.

To prosta gra zręcznościowo-przygodowa. Początkowo zachwyca wolność – wcielając się w tytułowego bohatera wędrujemy po wszystkich zakamarkach szkoły magii Hogwart. Odwiedzimy np. chatkę Hagrida czy łazienkę zamieszkaną przez Jęczącą Martę.

Spotykane po drodze postacie wyznaczą nam zadania. A to trzeba posprzątać rozbite naczynia, a to odnaleźć i przynieść jakiś przedmiot. Ich wykonywanie popycha fabułę do przodu.

Przy zagadkach, takich jak np. czarodziejskie szachy, trzeba nieco pomyśleć. Przyda się też magia – wciskając w odpowiedniej kolejności przyciski na klawiaturze (lub konsolowym padzie), wymachujemy różdżką i rzucamy jedno z 12 zaklęć.

Czarowanie, jak na grę o czarodziejach przystało, rozwiązano wygodnie. Choć same pojedynki z przeciwnikami są statyczne i nie mają w sobie wiele magii. Komputerowe przygody Pottera wyszły ze studia największego wydawcy gier na świecie – Electronics Arts. Grafika jest więc bez zarzutu, a w tle słyszymy muzykę Johna Williamsa.

Niestety, po kilku godzinach biegania z ekranu zaczyna wiać nudą. Większość zabawnych tekstów, nazw, smaczków, np. Mapę Huncwotów czy grę w gargulki, załapie tylko prawdziwy potteromaniak. Również meandry fabuły nie będą zrozumiałe dla kogoś, kto nie zna na wylot filmu lub książki. Przy tej grze z założenia ma dobrze się bawić cała rodzina. W praktyce – grać będą tylko najmłodsi, a starsi najwyżej popatrzą.

Piotr Stasiak

KupHarry Potter i Zakon Feniksa, Wydawca: EA, Platforma: Xbox360, cena: 229 zł.

Kategorie: Gry

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop
css.php